Lista aktualności Lista aktualności

SprzątaMY Nadleśnictwo Płaska!

Nadleśnictwo Płaska włączyło się w ogólnopolską akcję #sprzątaMY zainicjowaną przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Razem posprzątaliśmy 4-kilometrowy odcinek drogi leśnej wiodącej przez leśnictwo Pobojne.

             20 września pod siedzibą Nadleśnictwa Płaska zebrali się chętni do włączenia się w akcję #sprzątaMY. Leśniczy leśnictwa Pobojne poprowadził nas leśnymi dróżkami opowiadając o specyfice terenu, na którym gospodaruje, oraz dbając, by nikt się nie zgubił. Wszyscy wyposażeni byli w specjalne chwytaki do zbierania śmieci, dzięki którym czynność ta była bezpieczna. Oczyściliśmy ok 4 km drogi leśnej oraz fragment pobocza drogi publicznej graniczący z lasem. Udało się zebrać 5 worków śmieci.

             Pomysłodawcą akcji jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W całym kraju można było skorzystać z pomocy leśników, którzy zapewniali opiekę uczestnikom, zaopatrywali w worki i rękawiczki oraz organizowali akcję. Do wspólnego sprzątania zaproszeni byli wszyscy obywatele, w szczególności młodzież. Celem akcji jest promowanie odpowiedzialności za środowisko w społeczeństwie.