Aktualności Aktualności

Powrót

KONKURS TROPEM RYSIA

KONKURS TROPEM RYSIA

Mając na względzie dzieci, które w ostatnich miesiącach więcej czasu spędzają w domach, Nadleśnictwo Płaska proponuje wspólną zabawę pt.: „Tropem Rysia”.

Ryś określany też mianem "Księcia Puszczy" to ozdoba naszych lasów a także oficjalny symbol Nadleśnictwa Płaska. Te leśne koty kryjące się wśród drzew zaskakują swoją zwinnością i wytrzymałością. Prowadzą głównie nocny tryb życia polując i wędrując po rozległych terenach. Natomiast większość dnia przesypiają, podobnie do naszych domowych pupili. Nie jest łatwo spotkać rysia, ponieważ uciekają od zgiełku dróg i hałaśliwej działalności ludzkiej. Dlatego aby przybliżyć piękno i zwyczaje tego dzikiego kota również najmłodszym, Nadleśnictwo Płaska wydało specjalnie dla najmłodszych kolorowankę pt.: „Tropem rysia”. Pokazuje ona, z lekkim przymrużeniem oka, charakter tych pięknych ssaków oraz środowisko, w którym żyją. I tu pojawił się pomysł na:

KONKURS NA KOLOROWANKĘ !

Oczywiście z rysiem.

Zachęcamy do wspólnej zabawy! Kolorujcie, malujcie, wyklejajcie zamieszczone na stronie kolorowanki (technika jest dowolna) i przyślijcie je do nas.  My w rewanżu najciekawsze prace nagrodzimy m.in. pulą skromnych ale wdzięcznych nagród, typu egzemplarze kolorowanki z dedykacją Autorki, maskotki rysia  i wiele innych drobiazgów. Dla zorganizowanych grup typu klasy przedszkolne i szkolne, domy dziecka, przewidujemy również wycieczki po Puszczy Augustowskiej zakończone wspólnym ogniskiem w lesie.

Wystarczy pobrać zamieszczone kolorowanki i wypełnić je barwami. Szczegóły dostępne poniżej.

Życzymy miłej zabawy!

- leśnicy Nadleśnictwa Płaska.


Nadleśnictwa i inne
Żubry

Polecamy Polecamy